جستجو

تبلیغاتمطلب دوستی عزیز

  دوست عزیزی بنام "بابک" مطلبی بیان فرمودند که خواندنش شاید برای دیگر دوستان خالی از لطف نباشد 

   

  ************************

  با سلام 

  برای من هم کمودور 64 همچنان زنده است و آرزویم بازگشت به دوران گذشته است و همچنان در رزومه خود با افتخار سابقه برنامه نویسی با زبان ماشین و بیسیک کمودرو 64 را ذکر می می کنم.
  به راستی چرا ما پس از گذشت سال ها و با وجود این تعداد فارق التحصیل در رشته های الکترونیک و کامپیوتر هنوز قادر به طراحی و ساخت کامپیوتری مثل کمودور 64 نیستم و همچنان در هر دوزمینه سخت افزار و حتی نرم افزاز از ساده ترین مثل ویرایشگر متن تا پیچیده ترین مثل سیستم عامل و پایگاه داده ، کاربر و استفاده کننده صرف هستیم.

  با تشکر از زحمات جنابعالی و امیدوارم به نوشتن و تکمیل مطالب وبلاگ ادامه دهید.

   

  پاسخ :

  دوست خوبم سلام بر شما ...
  خوشحالم که به جمع ما پیوستید ...
  در مورد مطالبی که اشاره کردید باید عرض کنم علی رغم اینکه ایرانیان از لحاظ هوش و استعداد به اثبات رسیده اند و هیچکس منکر آن نیست ، ولی کمبود اصلی زیرساختهای علمی و صنعتی در جوامعی مثل ما میباشد که امکان پیشرفت پایاپای با دیگر کشورهای پیشرفته را از ما گرفته و همچنین تحریمهایی که ما را از همه طرف احاطه کرده است ...
  و میتوانم به جرات بگویم که به نسبت 20 سال پیش بیشتر هم افت کرده ایم !!
  حداقل در چند دهه پیش اگر دسترسی به تکنولوژی روز نداشتیم مردم و بخصوص جوانان آن روزگار در ارائه کارهای خلاقانه و تعمیر وسایل شخصی و غیره انگیزه فراوانی داشتند ..
  ولی امروزه به لطف فراوانی آشغالهای چینی ، تمامی 80 میلیون نفرمان مصرف گرای صرف شده و گویی دیگر هیچ انگیزه ای برای کارهای خلاقانه باقی نمانده است ...
  البته در صنعت پرستیژیسم !! و تجملیسم !! به لطف کالاهای وارداتی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم و از این جهت از همسایه های عربمان نیز جلو افتاده ایم !!!
  صنایع وابسته به بزک و آرایش هم که غوغا میکند ...
  خلاصه اینکه ساختن و طراحی کامپیوتری مثل کمودور که پیشکش ... اگر هنری داریم بچسبیم به همان قالی و گیوه که اینها را هم داریم از دست میدهیم و بهترش را هندی ها و چینی ها میسازند !!


  این مطلب تا کنون 39 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 26 بهمن 1393
  منبع
  برچسب ها : همچنان ,کمودور ,کارهای خلاقانه ,
  مطلب دوستی عزیز

تبلیغات


  تبلیغات شما در این قسمت

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 11 فروردين 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر